Horoměřice – A je tu doba dětských dnů. Ani tady nezůstali organizátoři pozadu. Naopak, trefili se přesně do dne dětí a za přispění místních podnikatelů a dobrovolníků uspořádali velkolepé dopoledne pro ty nejmenší. Rodiče se svým potěrem sem zavítali i z okolních vesnic. A jistě nelitovali.
Od rybníka byl slyšet výskot a hlahol, z dálky to vypadalo jako v mraveništi. Hemžení a pobíhání od stanoviště ke stanovišti s kartičkou na šňůrce ve snaze splnit co nejvíce úkolů. To byl cíl pro nedělní dopoledne. A disciplíny byly opravdu rozmanité: hod čímkoli na cokoli, střelba z luku, skákání přes švihadlo, zatloukání hřebíků, překážková dráha poslepu, šplhání po provazovém žebříku nebo slalom se stavebním kolečkem a pro zklidnění malování prázdninových obrázků. Obzvlášť klukům se líbilo stříkat z požární hadice za pomoci místních hasičů. Někteří se sem vraceli i několikrát. A nechyběli ani místní sokolníci s americkým jestřábem či sovou pálenou. To všechno samozřejmě vyčerpalo, takže si potom klidně vystáli frontu na buřta a limonádu. Aby nešli domů s prázdnou, dostal každý balíček se sladkostmi a malý dárek dle vlastního výběru.
Nadšení dospělých bylo nepřeberné a byli usměvaví i když už od rána pěkně připalovalo sluníčko. Děti měli povoleno lumpačit a takto má být. Rok uteče jako voda, takže už zanedlouho začnou přípravy na další ročník dětského klání u rybníka Pod Luky.

malý hasič

odvážným přeje štěstí
foto: Qenda a kolemjdoucí dobrovolník 1.6.08
No to věřím…užili jsme si to opravdu oba :-))
měj se krásně!
Koukám, že ti hasiči jsou pro dny dětí jako stvoření.U nás se to konalo v podobném stylu, jen na konci udělali dětem představení v podobě zásahu na hořící auto a pak jim nastříkali pěnu a to se dětem líbilo nejvíc ;-).
P.S.pozdravuji Vás oba