Další vydařený den

Okoř – Co lepšího než krásné počasí si může přát organizátor akce pod širým nebem?Panu M. Hughesovi to vyšlo na výbornou.Podzimní řemeslný jarmark 18.10. byl první svého druhu účast byla obrovská. Jistě tomu kromě zvědavosti pomohlo i sluníčko, které vylákalo milovníky pohody a dobré hudby. Prodejci u stánků nabízeli různé umělecké předměty, šperky, dřevěné hračky, hlavolamy, oblečení, bylinky, perníková srdce nebo staročeské speciality. I děti si přišly na své- mohly si vytvořit mozaiku z kamínků, malovat obrázky nebo vyrobit vlastní svíčky. Velký zájem byl o projížďky na koních a opravdovým trhákem se stala představení A. Bílka a divadla Vysmáto

alesbilek

či zdatné kousky žongléra Erika, nad kterými se tajil dech.

erik

U hradeb nabídla umělecká skupina Matadeus střílení z kuše a procházku na chůdách, nebo dřevěné luky, štíty a meče.

strelba

O hudební produkci se střídavě postaraly známé kapely Buštěhradská dráha

bd

a Knezaplacení, které hrály celý den a svižným tempem rozpohybovaly nejednoho návštěvníka. Od 9 do 18 hodin byla louka pod hradem jako jedno velké mraveniště.
Aby toho nebylo málo, o kus dál, v Divadélku Pod hrází zahájil letošní divadelní sezónu loutkový soubor Manetka pohádkou pro děti i dospělé nazvanou O králi z Okoře a draku Hromburácovi. Malí diváci byli zvídaví a diskutovali s uvaděčkou bez ostychu, což rozesmálo nejen ji samotnou, ale i dospělou část publika. Humorná pohádka zavedla diváky na Okoř v době její slávy a původní podoby. Princezna Johanka dostala od škodolibé sudičky do vínku, že až jí bude 18 let, stane se ženou draka Hromburáce. Jak to v pohádkách bývá, každá kletba se dá ale chytře obejít a ani tady to nebylo jinak. Jen drak to trochu popletl a z krásného hradu zbyla zřícenina, kterou známe dnes.

manetka

Manetka se postarala o krásný zážitek ze hry a z detailně vypracovaných kulis a loutek.Během přestávky lidé hojně využili služeb baru v cenové kategorii „za babku“, nad kterým celoročně visí originální dřevěný Betlém vyrobený holandským řezbářem.
Kdo přijel na Okoř, jistě strávil krásný den, užil si pohodu a odvezl si spoustu zážitků.

text a foto: Qenda 21.10.2008

Příspěvek byl publikován v rubrice V roli novinářky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>