Něco o Edovi

Nebušice – Stejnojmenné divadelní představení čekalo na diváky, kteří zavítali první listopadovou sobotu

do restaurace U Ády v Nebušicích. Divadelní soubor Dodo z Prahy přivezl velmi zajímavě zpracované představení, inspirované životním příběhem Edwarda Leara (1812-1888), anglického ilustrátora a autora lehce nesmyslné poezie a limericků (básní o 5 verších). Během čtyřiceti minut byly nejen děti vtaženy do poutavého děje jak prostřednictvím tří hereček – vypravěček,

damy
Edna, Mary a Polly – anglické dámy, vypravěčky

ale i bláznivých loutek, básniček a písniček. Tak se mohly v klidu vydat společně s Edou z Londýna až na konec světa, viděly velbloudy nebo cestovaly vlakem.

vlak
Eda jede vlakem…

egypt
… a dojel až do Egypta

Pódium pohodlně posloužilo jako jeviště a šatna zároveň. A různých převleků a situací bylo nepočítaně. Všechno perfektně promyšlené a pohyby sehrané tak, že děti neměly ani malou chvilku na to, aby se snad nudily. Komunikace s malým divákem byla výtečná, děti se mohly zapojit do děje a o něčem rozhodnout a tak to má být!
Pro zajímavost: Agentura Dodo nabízí nejen představení činoherní, loutková, nonverbální, pouliční nebo klaunská, ale i tvořivé dílny s různými zaměřeními, např. hudebním nebo dramatickým. Kromě toho spolupracuje se vzdělávacími a kulturními institucemi.

text i foto: Qenda 1.11.2008

Příspěvek byl publikován v rubrice V roli novinářky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>