Jak to vlastně bylo…?

„Mami, a jak to bylo?“ ptal se chlapec mojí kamarádky.„Nejdřív byli dinosauři a pak děda s babičkou?“

Příspěvek byl publikován v rubrice Příběhy psané životem. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře u Jak to vlastně bylo…?

  1. qenda napsal:

    Milý Luďku,děkuju Ti za vyčerpávající povysvětlení, já jsem si myslela, že to takhle nějak bude….. Budu se držet svého pera a ty malé roztomilé figurky nechám těm, kdo to s nimi umí….. Děkuju za návštěvu a přijď zas :-))

  2. Luděk napsal:

    Ahoj Qendo,zase jsem se byl podívat, co je u Tebe nového a jsem rád, žes opět nezklamala – ty Tvoje příběhy s Ondrou jsou prostě k sežrání. A k Tvému poslednímu komentáři na šachových stránkách: Každý nemůže porozumět všemu, jde v podstatě o komentování příběhu, který se odehrává na 64 políčkách šachovnice. Je to vlastně popis boje dvou armád, kde sice neteče krev, ale kde přesto dochází k taktickým manévrům, přepadům, úkladům, léčkám, ale i strategickým chybám, kde velkou roli hraje čas, kde vítězství (šachmat, neboli zajetí nepřátelského krále) je často dosaženo jen za cenu obětí části vojska na jiném křídle nebo dokonce králových nejbližších. A kde hraje velikou roli nejen důvtip, ale i krása a estetika – byť "jenom" krása překvapivých a logických kombinací. To vše je řečeno v poznámkách k partiím, kterým (bohužel nebo bohudík?) rozumí právě jen šachisté. Stejně tak málokdo rozumí jejich specifické šachové terminologii, která je pro ostatní smrtelníky-nešachisty většinou španělskou vesnicí. Jinak jsou ale šachisté – jak jsi už možná poznala – docela normální lidé, někdy je s nimi i legrace :-) Měj se fajn, těším se na další Tvé příběhy. Luděk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>