Mojí mamince k 57. narozeninám:

Moje mamko skvělá
já Ti nesu přání,
každé ráno děláš
hnedle od svítání

Přeju Ti to, co se přává-
zdraví, štěstí, lásku,
ať nemusíš brzo vstávat,
máš čas na procházku!

Na Tvou dnešní párty
přišlo hostů hodně.
„Zahrajem si karty?“
vyptávaj se skromně.

Žádný karban, milá chaso,
budem jíst a zpívat,
dejte si hned dorty, maso
a přestaňte zívat!

I když Slunce za mrak vlezlo,
nám to vůbec nevadí,
máme Šťastných staré heslo:
LEGRACE NÁS POHLADÍ!

Mamko moje, ONdry babčo,
osuš svoje slzičky,
dej si vínko nebo kafčo,
Tiramisu, chlebíčky.

K tomu přání pusu ještě,
už neřeknem ani muk,
máme Tě moc rádi, děvče,
Tvoje dcera a Tvůj vnuk

(červen 2009)

Příspěvek byl publikován v rubrice Čeština je krásná. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>