Zavítala k nám, ani nevím přesně kdy. Na jaře? V létě? Fakt nevím, každopádně nikdy jsme ji nebrali moc na vědomí.
Proč taky. Takových už tu bylo… Koncem října mi proběhlo hlavou, že je ale docela neobyčejná. A začala jsem ji vnímat víc. Co vnímat, já ji začala vyhledávat, spřádala jsem plány, jak se k ní dostat blíž. Jak jen to šlo, mluvila jsem na ni.
„Hele, kde jsi?“ ptala jsem se polohlasem, aby mě nikdo neslyšel. Mohla bych budit podezření a to se mi moc nechtělo. Když jsem ale po opakovaných pokusech zjistila, že mě naprosto ignoruje, ztratila jsem o ni zájem. A pak se to stalo.
Konec listopadu, venku hvízdala meluzína a já vylezla ze sprchy, sedla si na postel a začala si mazat nohy krémem. Malá lampička slabě svítila a v televizi se míhaly obrázky. A pak jsem ji uviděla. Vlezla mi do obrazu. Vůbec se nebála, že ji plácnu. Tak si byla jistá, že se uvelebila uprostřed obrazovky. Seděla jsem a koutkem oka ji pozorovala. Když zjistila, že mi to neva, osmělila se a přiletěla blíž. Chvíli kroužila kolem mě a pak si mi sedla na právě namazané koleno.
„Nazdar Julie,“ řekla jsem potichu, aby se náhodou nelekla. Nelekla se. A od té doby jsme byly kamarádky. „To ti to teda trvalo,“ řekla jsem jakoby nic. Pak jsem zhasla a ona zmizela.
Druhý den jsem ji zaregistrovala na zácloně v kuchyni. Zároveň jsem si nemohla nevšimnout taťkova rychlého pohybu, kterým zručně sahá po plácačce.
„Nech ji,“ vykřikla jsem. „To je Julie.“ Zraky celé rodiny se ke mně upnuly.
„Cože to je?“ zeptal se taťka.
„Julie,“ řekla jsem hrdě. „Naše moucha domácí.“ Poklepal si na čelo, ale přistoupil na moji hru. A tak byla přijata mezi nás a velmi rychle se tu zabydlela. Vídali jsme ji v kuchyni, obýváku, u našich v ložnici, její přítomnost byla samozřejmá. Nikým neohrožená a všemi přijatá. Když přijela návštěva, museli jsme být ostražití a zatrhnout případné pokusy o její dopadení.
Strávila s námi Vánoce, Silvestra a po Novém roce už byla tak krotká, že by se snad nechala i pohladit. Pak ale na pár dní zmizela a my už jsme se s ní v duchu loučili. Jednou ráno se znovu objevila a věřte, měla jsem z toho opravdovou radost. Sedla si k ONdrovi když snídal a vůbec se nebála.
„Julinko, neboj se,“ výskal ONdra radostí, když si mu sedla na hrnek s mlékem. „Hlavně tam nespadni, mohla by ses utopit.“ Pak se na mě podíval a úplně vážně mi řekl: „Škoda, že s námi Julie nemůže jezdit autem, viď? Určitě by jí totiž byla zima, mohla by nastydnout …“
Rubriky
- Čeština je krásná (32)
- Četli jste…? (8)
- Fotogalerie (48)
- Kdo jsem já? (9)
- Něco o jídle… (5)
- Něco o zdraví … (8)
- Něco pro děti (14)
- Nezařazené (61)
- ONdrova galerie (7)
- Ondrovy hlášky (97)
- Přečtěte s vašimi dětmi (3)
- Příběhy psané životem (176)
- Rady báby Dymákové (4)
- Recenze na knihy, CD, divadlo … (93)
- Skafocefalie (7)
- Srdcem a očima (12)
- Trocha poezie… (1)
- V roli novinářky (119)
- Vtípky a legrácky (8)
- Zajímavosti (101)
- ŽELÍZY 2009 (6)
Nejnovější komentáře
Archivy
- Leden 2017
- Červen 2016
- Květen 2016
- Duben 2016
- Březen 2016
- Únor 2016
- Leden 2016
- Prosinec 2015
- Listopad 2015
- Říjen 2015
- Září 2015
- Srpen 2015
- Červen 2015
- Květen 2015
- Duben 2015
- Březen 2015
- Únor 2015
- Leden 2015
- Květen 2014
- Říjen 2013
- Květen 2013
- Březen 2013
- Únor 2013
- Leden 2013
- Prosinec 2012
- Listopad 2012
- Říjen 2012
- Září 2012
- Srpen 2012
- Červenec 2012
- Květen 2012
- Duben 2012
- Březen 2012
- Únor 2012
- Leden 2012
- Prosinec 2011
- Listopad 2011
- Říjen 2011
- Srpen 2011
- Červenec 2011
- Červen 2011
- Květen 2011
- Duben 2011
- Březen 2011
- Únor 2011
- Leden 2011
- Prosinec 2010
- Listopad 2010
- Říjen 2010
- Září 2010
- Srpen 2010
- Červenec 2010
- Červen 2010
- Květen 2010
- Duben 2010
- Březen 2010
- Únor 2010
- Leden 2010
- Prosinec 2009
- Listopad 2009
- Říjen 2009
- Září 2009
- Srpen 2009
- Červenec 2009
- Červen 2009
- Květen 2009
- Duben 2009
- Únor 2009
- Leden 2009
- Prosinec 2008
- Listopad 2008
- Říjen 2008
- Září 2008
- Srpen 2008
- Červenec 2008
- Červen 2008
- Květen 2008
- Duben 2008
- Březen 2008
- Únor 2008
- Leden 2008
- Prosinec 2007
- Listopad 2007
- Říjen 2007
- Září 2007
- Srpen 2007
- Červenec 2007
- Červen 2007
- Květen 2007
- Duben 2007
- Březen 2007
- Únor 2007
- Leden 2007
- Prosinec 2006
- Listopad 2006
- Říjen 2006
- Září 2006
- Srpen 2006
- Červenec 2006
- Červen 2006
- Květen 2006
- Duben 2006
- Březen 2006
- Únor 2006
- Prosinec 2005
- Říjen 2005
- Září 2005
- Srpen 2005
- Červenec 2005
- Červen 2005
- Květen 2005
- Leden 2005
- Srpen 2003
- Březen 2003
- Listopad 2002
- Prosinec 2000
- Leden 2000
Základní informace
Ahoj Luďku!Vítej u mě doma
My psavci si k sobě cestičy najdeme…. Uvař si kafíčko a pojď pobejt :-))
P.S. Děkuju za uznání!
Ahoj Qendo!Pochválilas mi pár příspěvků na šachových stránkách Caissy, a tak mi to nedalo, abych si nevyhledal Tvůj blog. Zatím jsem stačil přelouskat jen několik Tvých příběhů, jsou bezva a moc hezky napsány. Už se těším, až si večer sednu a přečtu je všechny. Ahoj!!!